Lamineerimisliin

Taas ühele Eesti vastava ala ainutegijale tegime plastlaudade lamineerimisliini. Kliendi poolt oli olemas seni lamineerimismasin, mis on liini keskel südameks ja väärtuse andjaks kogu süsteemile. Seni töötas selle masina ümber 4 inimest, mis peale meie tehtud liini vähenes ühe operaatorile ja logistikule, mida suuresti saab ka teha üks inimene.

Masin võtab vastu 2 euroalust täidetuna plastlaudadega, võtab nad ükshaaval ette ja virnastab lahti kiht-kihi haaval vaakumlaudade abil. Edasi liiguvad kihis olevad lauad mööda konveierit laudade eraldajani, mis võtab nad ükshaaval ette ja seab üksteise järele õige (seadistatud) vahega lamineerimismasina ette. Sellele järgneb lamineerimise protsess, peale mida lõigatakse läbi laminaat (automaatselt), pööratakse laud teistpidi ja kogutakse konveierile. Konveieril lauad kogutakse kokku kihi kaupa ja tõstetakse automaatselt euroalusele.

Tühjad alused saab tagumine sõlm esimesest sõlmest, millest liiguvad alused ise paralleelselt lamineerimismasinaga lõpp-punkti.

Väga nutikas ja töökindel lahendus sai ! Meie koostöö jätkub seadme ehituse, seadistamise, testimise ja kliendi koolitusega kuni töötava liini üleandmiseni.

Masinaga tekitasime lisaks hunnikule arvutustele ja simulatsioonidele 310 joonist.

Tööaeg oli ca. 6 kuud (üks mees) ja selle käigus sai välja töötatud kogu töö lahendus (kaasnes leiutamist, prototüüpimist ja katsetamist), tehtud kogu automaatika pool, arvutused ja tööjoonised.

  • Category: Masinaehitus / tootmine