Puiduklotsi kvaliteedi määramise seade

Puiduklotsi kvaliteedi määramise seade on sõrmjätkumasinate söötmisliinidesse integreeritud skänner, mis on mõeldud suurel kiirusel liikuvate puiduklotside kvaliteedi ja mõõtmete hindamiseks.

Süsteemi tööpõhimõte tugineb mitmele uudsele tehnoloogiale – kvaliteedi tuvastus toimub tehisintelligentsile (AI) ja masinõppele (machine learning) rajatud algoritmidele. Seadmes sisaldub võimas arvutisüsteem, milles analüüsitakse närvivõrkude abil (neural network) skänneri nelja kaamera poolt üles pildistatud puiduklotside andmeid. Kaamerad töötavad kiirusega 9000 pilti sekundis, et tagada suurel kiirusel liikuvate puiduklotside täpne kujutamine. Erinevad tuvastamist vajavad olukorrad (näiteks defektid puiduklotsi pinnal) õpib skänneri algoritm töö käigus kogutud andmete põhjal, kasutades selleks masinõpet. Puiduklotsi külgede kvaliteediklasside põhjal valitakse ideaalne klotsi orientatsioon, ning info saadetakse automaatsele sorteerimismasinale.

Seadmed on välja töötatud koostöös LEANEST OÜ-ga, baseerudes nende tarkvaralahendustele, mis kasutavad oma töös masinõpet ja tehisintellekti.
4 line-scan kaamerat; Kiirus – 9000 kaadrit sekundis
Süsteem mõõdab klotsi ja tuvastab kvaliteediklassi
Automatiseeritud kaamerate kauguse ja külgmiste piirajate reguleerimine
Kaamerate pneumaatiline puhastussüsteem
Juhtimine puuteekraanilt

Galerii

Aramet OÜ

Copyright © Aramet 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram