Laorobot

Laorobot on 2018 aastal valminud automaatne laosüsteem, mis on projekteeritud, toodetud ning üles seatud Aramet OÜ poolt Tallinna Tehnikakõrgkooli Tööstus 4.0 (Industry 4.0) laborisse.

Automaatne laosüsteem töötab koostöös ülejäänud tootmisliiniga, tooted ladustamiseks asetatakse laosüsteemi laadimisalale autonoomse roboti poolt. Tooted ladustatakse metallist karpides, mida hoitakse riiulites, millede vahel laomooduli kolme lineaarse liikumisega manipulaator (3-teljeline servosüsteem) kaste liigutab ja vajadusel laadimisalale ette toob.

Laoroboti puhul on tegu täiskomplektse seadmega, mis on suuteline töötama iseseisvalt, sisaldades selleks kõiki vajalikke kontrollereid ja teisi automaatikaseadmeid. Kui toimub tellimuse ettekutsumine, siis tootmisliini juhtsüsteem küsib toodet, mida hetkel vaja on – laosüsteem peab ise arvet, millisesse riiulisse soovitud tellimus on ladustatud ning toob laadimisalale õige karbi. Samuti oskab Laorobot arvet pidada vabade ja hõivatud riiulikohtade kohta. Tühjade ja tellimusega täidetud karpide paiknemise loogikat riiulis saab muuta, lisaks teostab laosüsteem automaatselt inventuuri, kui inimene on ladustamisalasse sisenenud. Riiuli karbid on varustatud RFID kiibi ja ESL ekraanidega.
Gabariitmõõtmed (L x K x S): 2650 x 2060 x 1200 mm
Laokarbi mõõtmed: 400 x 300 x 200 mm
Laokarpide arv: 36, RFID kiibi ja ESL ekraaniga
Karbi maksimaalne mass, koos sisuga: 10 kg
Karbi ettekutsumise aeg: max 15 s

Galerii

Aramet OÜ

Copyright © Aramet 2024
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram